zakładanie spółki LTD

zakładanie spółki LTD

Jakie macie doświadczenia z optymalizacją podatkową przed i ewentualnie po Nowym Ładzie. Jestem przerażony w tym momencie, bo liniowy przestał mi się zupełnie opłacać. Koszmar. Szukam pomocy.

HaNzo

Posty: 1

 
Po Brexicie doszło trochę nowych procedur, ale wszystko zależy od formy Twojej działalności. Możesz całą optymalizację zlecić. Grunt, żeby zarabiać i przetestować. W UK, jeżeli nie zarabiasz to nie płacisz składek, jak w chorej Polsce.

nighthaze

Posty: 4

 
W UK składki zależą od dochodu. Jak nie masz pieniędzy to nie płacisz. Proste, ale nie u nas.

Lupusx

Posty: 4

 
Najśmieszniejsze jest to, że założenie spółki w UK kosztuje niecałe 1200 złotych, to mniej niż wynosi duży ZUS przy prowadzeniu biznesu w Polsce. Jeżeli nie widzicie systemowych patologii i jeszcze tutaj w kraju pracujecie to niepotrzebnie. Za granicą jest znacznie większa kultura rozwoju przedsiębiorczości. Księgowość można zlecić całościowo w https://drozd.biz/ i rejestrację również.

Kitas

Posty: 2

 
Przeniosłam się i mam spokój. Z mężem planujemy przeprowadzkę od nowego roku. Pewnie wyjdzie pół roku w innym kraju, kilka miesięcy w Polsce, w mniejszym mieszkaniu. Nie ma sensu z tym zwlekać. Biznes, jeżeli już to tylko za granicą.

TomekK

Posty: 19

 
Opłaca się przenieść, bo nawet emerytura szybciej się nabija i większa kwota wolna. Księgowość zlecasz na abonamencie i masz spokój. Spółki LTD lepiej też wyglądają przy finansowaniu różnych inwestycji.

Matusiński

Posty: 25

 
To akurat prawda. Spółka LTD jest bardziej wiarygodna przy pozyskiwaniu finansowania, a za granicą zdobywasz od razu masę kontaktów. Ja średnio znałem angielski, ale na początku zleciłem księgowość, a później już sam ogarnąłem. Wszyscy tak zaczynają.

Sagerrak

Posty: 2

 
W UK urzędnicy nie kontrolują tak intensywnie przedsiębiorców. Dla mnie to był szok kulturowy. Z tego powodu do UK my jeździmy, a nie oni do nas, a to tylko jeden z powodów.

Lupusx

Posty: 3

 
Warto pomyśleć o zdalnej pracy, uniezależnionej od fizycznego adresu, bo to naprawdę rozszerza możliwości wyjścia na rynki międzynarodowe. A na globalnym rozwoju można zarobić.

Reego878

Posty: 28

 
W spółce LTD możesz się po prostu zatrudnić. Ja to zrobiłem tak, że biznes w Polsce prowadziłem, w międzyczasie uruchomiłem interesy za granicą i porównałem kilka rozwiązań. Trochę mnie to kosztowało czasu i pieniędzy, ale ostatecznie skończyłem z biznesem w Polsce

labuh

Posty: 3